O nás

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts of the system and expound.

Kontakt

České Vrbné 2403, 370 11 České Budějovice 11

+420 777 948 743

rehasw@gmail.com

Kineziotaping

FYZIOTERAPIE ČESKÉ BUDĚJOVICE

tejpování

Speciální pružná bavlněná páska-kineziotape, nalepená různě silným tahem na pokožku poškozené části těla, působí vlivem změny napětí pokožky a její posunlivosti vůči podkoží na tonus (napětí) svalu a dalších tkání a zesiluje jejich vzájemnou komunikaci.

 

Pomocí tejpování dokážeme tišit akutní i dlouhotrvající bolest různého původu, metoda přináší úlevu během akutních i chronických obtíží pohybového aparátu, úrazů i zánětů. Díky různým způsobům aplikace kineziotapu dokážeme odlehčit a snížit napětí u přetížených svalů nebo ho naopak zvýšit v případě svalů oslabených. Dosahujeme tak různého efektu podle potřeby a jednotlivých indikací.

Dalším benefitem tejpování je stimulace činnosti lymfatického systému v místě aplikace, čímž lze urychlit vstřebávání otoků a hematomů. Dobrý efekt má tejpování tuhých i keloidních jizev. Využívá se v terapii dětí (zde často při terapii vrozených i získaných vadných postavení v kloubech končetin a páteře) i dospělých. Často je tejpování využívané v prevenci a terapii u sportovců pro podporu stability kloubů a podporu svalové koordinace a výkonnosti.

Jak probíhá aplikace kineziotapu?

průběh ošetření

Používáme kineziotapy značky Kinematics Tex se zvýšenou adhezí. Barva použité pásky nemá vliv na účinky metody, rozhodující je technika lepení pásky na postižené svaly, vazy či kožní zónu. Tejp s lepí na čistou pokožku v dané poloze (segmentu, kloubu) dle pokynů fyzioterapeuta. Tejp se nechává nalepený zpravidla 5 dnů, v případě zhoršení stavu či kožní citlivosti méně. V případě tejpování ochlupené části těla je vhodné ochlupení pod tejpy oholit. Tejpování je možné provádět opakovaně, např. v týdenním intervalu, přičemž 2dny necháváme pokožku zregenerovat bez tejpu. Tejpování je potřeba přerušit v případě jakéhokoli podráždění pokožky.

 

Jak hradit APLIKACI KINEZIOTAPU?

Cena se skládá ze dvou částí, první část stanoví pevná cena za aplikaci, která činí 200 Kč, druhá část ceny je určena množstvím spotřebované pásky, kde je účtována platba 1Kč za 1 cm pásky. U pacientů, kde je kineziotaping součástí komplexní terapie, je účtován pouze poplatek za spotřebovaný materiál.

objednání

Objednejte se ještě dnes.

Fyzioterapeutka Markéta Berchová poskytující služby v Českých Budějovicích