O nás

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts of the system and expound.

Kontakt

České Vrbné 2403, 370 11 České Budějovice 11

+420 777 948 743

rehasw@gmail.com

RÁZOVÁ VLNA

FYZIOTERAPIE ČESKÉ BUDĚJOVICE

Terapie rázovou vlnou

Šetrná a efektivní léčba bolestivých stavů pohybového aparátu.

Terapie rázovou vlnou je neinvazivní léčebná metoda, kde účinek krátké intenzivní tlakové vlny (rázové vlny) využíváme k léčbě bolestivých stavů v rámci ortopedické a rehabilitační intervence. 

 

Aplikace rázových vln v adekvátní míře vede k navození a podpoře přirozených regeneračních procesů v těle, stimulaci hojení poškozených tkání, redukci kalcifikací a kolagenóz (typicky např. patní ostruha). Díky svému neinvazivnímu charakteru a krátké době trvání je terapie rázovou vlnou oblíbená léčebná metoda, jejíž účinnost se pohybuje okolo 85 %.

Jak probíhá léčba rázovou vlnou?

průběh ošetření

Vlastní ošetření trvá cca 5 – 15 minut, podle rozsahu a lokalizace poškození. V rámci přípravy ošetříme oblast aplikátorem D-Actor, které má za cíl prokrvit a uvolnit příslušnou oblast a okolí tak, aby vlastní aplikace rázových vln byla co nejpříjemnější. Většina pacientů ošetření velmi dobře toleruje, jen zpočátku mohou být rázy trochu nepříjemné, proto intenzitu rázů dávkujeme postupně a individuálně dle tolerance pacienta.

 

Počet návštěv volíme podle charakteru onemocnění, zpravidla to pak je 3 – 6 návštěv v rozmezí 1 týdne. Na ošetření není třeba se nijak připravovat, po každém ošetření doporučujeme kratší klidový režim, následně se režim přizpůsobuje charakeru onemocnění, jinak je pacient bez dalších omezení.


K doplnění a posílení účinků terapie doporučujeme tejpování, uvolňovací techniky, cvičení a další vhodná režimová opatření.

NEJČASTĚJŠÍ INDIKACE

1

tenisový nebo golfový loket (epikondylitida)

2

ostruha patní kosti (plantární fasciitida)

3

zánět Achillovy šlachy

4

bolest ramene
(tendinitida, tendinitida)

5

akutní i chronické bolesti zad

6

poranění svalů a celulitida

Na co si dát pozor?

Rázová vlna nemá téměř žádné vedlejší účinky, pouze krátkodobé zarudnutí či u citlivějších jedinců lehký otok. U osob, které trpí akutním onemocněním nebo vykazují známky infekce terapii neprovádíme. Dále terapii neprovádíme u těhotných žen, u osob se záchvatovitými stavy (dekompenzovaná epilepsie), zvýšené opatrnosti je třeba dbát u osob užívajících léky na ředění krve. Rázová vlna se neprovádí nad dutými orgány.

Jak hradit terapii rázovou vlnou?

Terapie rázovou vlnou není hrazena ze zdravotního pojištění. U některých pojišťoven lze uplatnit bonus v rámci preventivních programů apod. U nás poskytujeme tuto terapii za cenu od 480 Kč

objednání

Objednejte se ještě dnes.

Fyzioterapeutka Markéta Berchová poskytující služby v Českých Budějovicích