O nás

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts of the system and expound.

Kontakt

České Vrbné 2403, 370 11 České Budějovice 11

+420 777 948 743

rehasw@gmail.com

MANUÁLNÍ TERAPIE

FYZIOTERAPIE ČESKÉ BUDĚJOVICE

Obrázek manuální terapie a fyzioterapie s použitím rázové vlny na klientce v Českých Budějovicích

ruční terapie

Jedná se o manuální, tzn. rukama fyzioterapeuta prováděné techniky s cílem odstranit funkční blokády kloubů a měkkých tkání. Tyto techniky vždy provádí zkušený terapeut s příslušným odborným vzděláním. Manuální terapie zahrnují mobilizační techniky doplněné někdy jemnou manipulací kloubů končetin a páteře, dále tzv. měkké techniky pro efektivní uvolnění svalových spasmů a ošetření hyperalgických (bolestivých) zón a spoušťových bodů, tzv. trigger points.

 

Důležité je ošetření fascií, které vytváří síť jemné tkáně pokrývající a prorůstající jednotlivé svalové vrstvy i celé svalové skupiny a orgánové celky. Při cíleném ošetření fascií upravujeme vzájemnou komunikaci měkkých tkání, uvolňujeme od sebe jednotlivé vrstvy a tím ovlivňujeme jejich napětí, tkáňový metabolismus, bolest i otok.

 

Metody manuální terapie se nejčastěji uplatňují u bolestivých stavů pohybového aparátu, tzn. kloubů, svalů, šlach, páteře, dále u bolestí hlavy, poruch statiky a dalších funkčních, ale i viscerálních (orgánových) poruch.

Jak probíhá léčba manuální terapie?

průběh ošetření

Délka ošetření je individuální, nastavujeme ji dle stavu pacienta, velikosti ošetřované oblasti apod., zpravidla však trvá 40 – 60 minut. Zahrnuje palpační a základní kineziologické vyšetření, vlastní ošetření a vyšetření na konci terapie pro ověření účinku. Terapie je velmi dobře tolerovaná, pacient by měl po ošetření pociťovat úlevu, přechodně však může dojít ke zvýšení citlivosti nebo některým neurovegetativním projevům, jako je chvilkové točení hlavy, útlum, pocení apod. 

 

Ošetření je vhodné zopakovat v rozmezí několika dnů až jednoho týdne, celkový počet návštěv pak individuálně nastavíme v rámci rehabilitačního plánu. V rámci komplexního přístupu pak doporučujeme cvičení a některá režimová opatření, konzultujeme příčinu vzniku poruch a snažíme se o její odstranění, například úpravou pohybových stereotypů, navržením ergonomie pracoviště atd.

 

Jak hradit manuální terapii?

Cena za manuální terapii se odvíjí od rozsahu ošetření, základní cena za 40 minutové ošetření včetně vyšetření je stanovena na 550 Kč. Akceptujeme zaměstnanecké benefity – poukázky Pluxee (dříve Sodexo), kartu Pluxee, kartu Benefit Plus.

objednání

Objednejte se ještě dnes.

Fyzioterapeutka Markéta Berchová poskytující služby v Českých Budějovicích