O nás

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts of the system and expound.

Kontakt

České Vrbné 2403, 370 11 České Budějovice 11

+420 777 948 743

rehasw@gmail.com

MANUÁLNÍ lymfodrenáž

FYZIOTERAPIE ČESKÉ BUDĚJOVICE

ruční terapie

Technika jemné masáže s přesně definovanými hmaty s cílem urychlit cirkulaci mízy (jinak také lymfa nebo tkáňový mok), uvolnit městnání lymfy z mízních uzlin a cév a stimulovat jejich činnost.  Tato technika pomáhá odvádět odvádět zadržovanou tekutinu z podkožních tkání, a tak dochází ke zmírnění otoků končetin, zmírnění příznaků lymfedému, lipedému i celulitidy. Jde zároveň o velmi relaxační techniku, může být proto prováděna jak ze zdravotních, tak kosmetických důvodů. Manuální lymfodrenáž může provádět odborník – lymfoterapeut.

 

Manuální lymfodrenáž se používá především při léčbě lymfedému, ale je vhodná jako prevence u osob vystavených dlouhému stání nebo sezení, odstraňuje pocit „těžkých nohou“, pomáhá k rychlejší regeneraci po fyzické zátěži, zvyšuje kondici a celkovou imunitu, zlepšuje stav pokožky, působí proti jejímu stárnutí a používá se také často pro formování postavy a redukci projevů celulitidy.

Jak probíhá manuální lymfodrenáž?

průběh ošetření

Délka ošetření je dle ošetřované oblasti cca 60 až 90 minut. Terapie je velmi dobře tolerovaná, relaxační, pacient by měl po ošetření pociťovat úlevu, přechodně se však může cítit unavený, může také docházet k mírným neurovegetativním projevům, jako je chvilkové točení hlavy, častější močení, útlum, pocení apod. Je vhodné přijmout dostatečné množství nedráždivých tekutin.

Ošetření je možné zopakovat v rozmezí jednoho týdne, celkový počet návštěv pak individuálně nastavíme v rámci rehabilitačního plánu. V rámci komplexního přístupu pak doporučujeme cvičení a některá režimová opatření, konzultujeme příčinu vzniku poruch a snažíme se o její odstranění, například úpravou pohybových stereotypů.

 

Jak hradit manuální lymfodrenáž?

Cena za manuální lymfodrenáž se odvíjí od rozsahu ošetření, základní cena za 60 minutové ošetření je stanovena na 980 Kč. Akceptujeme zaměstnanecké benefity – poukázky Pluxee (dříve Sodexo), kartu Pluxee, kartu Benefit Plus.

objednání

Objednejte se ještě dnes.

Fyzioterapeutka Markéta Berchová poskytující služby v Českých Budějovicích